Znakowanie tras...

kamik

Re: Znakowanie tras...

Postautor: kamik » 09 cze 2019, 20:46

No tak, w znakowaniu pojawił się kardynalny błąd, ja się mogę wypowiedzieć z punktu widzenia FAN:

Początek i koniec trasy był taki sam, przy czym jadąc od startu na 7,5km jechało się w prawo, natomiast wracając skrzyżowanie to wypadało na 33,5km i należało skręcić w prawo, i do mety...
ALE, znakowanie na 33km (przed rozjazdem) i na 8km (za rozjazdem) było identyczne, cały czas strzałki do jazdy na wprost. Nie było, co niedopuszczalne, żadnej strzałki informującej o skręcie trasy w prawo. Zarośla po prawej stronie przesłaniały strzałki z 34km - te już za wymaganym skrętem w prawo. Był to dość szybki odcinek i jadąc prosto oraz widząc ciąg strzałek sugerujących jazdę na wprost, naturalnie można było pojechać znów na CAŁĄ PĘTLĘ. Żeby skręcić, trzeba było ZNAĆ TRASĘ i WIEDZIEĆ, że to jest właśnie to skrzyżowanie, znać to miejsce, wiedzieć że tędy jest w prawo i do mety. Trzeba było świadomie odwrócić głowę w prawo, i zobaczyć że tam też są strzałki.
Tutaj podziękowania dla kolegi z zespołu który krzyknął na mnie, bo bym poleciał prosto, i zamiast najlepszego w życiu wyniku, miałbym największy w życiu wyścig zniszczony przez idiotyczne oznakowanie.

Czy to takie trudne było, dać jedną prostą tabliczkę w stylu "META ->" ???

Taki typ znakowania idealnie pokazuje, że osobie znakującej brakuje wyobraźni, i wczucia się w to jak zawodnik czyta trasę. Widać że znakujący znakuje ją sobie tak, jak on rozumie. No bo znakujący dobrze zna te trasy, przecież wie, że w prawo jest do mety, więc tylko baran pojedzie prosto prawda? No właśnie nieprawda.
To nie są jazdy na orientację, nie mamy przy sobie mapnika, i tego typu sytuacje nie powinny się zdarzać. Trasa powinna być oznakowania tak, żeby można było po prostu stanąć na starcie i ją przejechać. Tutaj nawet wiedząc (bo ja wiedziałem) że ostatnie kilometry są po takiej samej trasie, można było jechać i czekać, gdzie będzie ten skręt, i po prostu przeoczyć go, i się nie doczekać. Tak jak koledzy z powyższego wpisu.

phpbb 3.1 themes

Wróć do „Sezon 2019”