Znakowanie tras...

kamik

Znakowanie tras...

Postautor: kamik » 08 kwie 2019, 19:55

...po raz kolejny nie dorasta do poziomu generalnej organizacji imprezy.

Na trasie FAN chyba pozostały strzałki z sobotniego biegu, przez co na ostatnich kilometrach się coś pomieszało. Byłem jedną z osób, które na tym sporo straciły.
Tak mi się wydawało, dopóki nie zobaczyłem że w MASTER jakieś dwadzieścia osób zostało zdyskwalifikowanych - właśnie przez pomylenie trasy.

?????

W zeszłym roku też się ludzie gubili, mamy sezon 2019 i organizator wciąż nie wyciąga wniosków.
Gdybym, jechał o wysokie pozycje, to chyba bym wrócił w takie kontrowersyjne miejsce, zrobił zdjęcia, i oprotestował całe wyniki. W końcu ktoś tak zrobi i będzie niesmacznie :/

ir3n3usz

Re: Znakowanie tras...

Postautor: ir3n3usz » 08 kwie 2019, 20:55

Nie wiem skąd te niby problemy z oznakowaniem trasy. Przejechałem całą trasę Master w pierwszej ćwiartce klasyfikacji i nie miałem żadnego problemu ze znalezieniem właściwej drogi.
W mojej ocenie trasa była oznakowana prawidłowo, wystarczyło trochę się skupić.
Jedyna rzecz, której zabrakło to w niektórych miejscach powinny znaleźć się wykrzykniki, zwłaszcza przy Stokówce. A na 29km był na środku drogi bardzo duży dół przez kogoś wykopany. Nie był w żaden sposób oznakowany, a był na końcu zjazdu. Ledwo wyratowałem się przed dachowaniem.

pope

Postautor: pope » 09 kwie 2019, 11:56

Też przejechałem Mastera bez problemu ale dlatego że jeżdżę w tym cyklu chyba już 6 rok i znam te "numery " :) Niestety jeżeli 1/4 uczestników się myli to jednak znak że coś nie zagrało po stronie Orga :/ Trzeba sobie uświadomić że duża część uczestników jeździ w różnych cyklach i ciężko zapamiętywać reguły dla poszczególnych zawodów: ŚLR = master najpierw jedzie po strzałkach niebieski, później po czerwonych, a później znowu po niebieskich ale jak się pojawi na trasie rozjazd na niebieskie i pomarańczowe (do złudzenia przypominające 50% wyblakłych strzałek czerwonych) to dalej jedzie po niebieskich.... sorry... trasa powinna być oznaczona jednoznacznie, nie pozostawiając złudzeń która drogę wybrać. Jeżeli brakuje strzałek czerwonych żeby zdublować je z niebieskimi (tak byłoby optymalnie) to chociaż w miejscu takich rozjazdów dla pewności powtórzyć czerwone !!! Szkoda że sportową rywalizację w tak pięknym terenie psuja takie niedociągnięcia.

pozdro
Przemek

xprojekt

Postautor: xprojekt » 10 kwie 2019, 17:03

W mim przypadku uwaga dotyczy oznakowania samej końcówki rozjazdu do mety dystansu Family.

Jadąc na ostatnim rozjeździe na pozycji 29 miałem dwie możliwości. Strzałki prosto a można było przejechać z lewej i prawej strony strzałek a trasy zmierzały w całkiem innych kierunkach.
Wybrałem tą trasę która była bardziej uczęszczana i udałem się w dół. Jak się okazało dojechałem do samej drogi zrozumiałem że niema obsługi i musi to być błędny kierunek. Udałem się w górę przedzierając na przełaj po krzakach by tam nawiązać walkę o końcowe metry. Kosztowało mnie to ponad 10 minut. Ukończyłem zawody na 67 pozycji, co było frustrujące. Wcześniejszą pozycję określam na podstawie pozycji ze STRAVY. Na błędnej trasie spotkałem osoby które potwierdzały że jest to poprawna trasa gdyż kilka osób przedemną już tędy jechało. Kto znał lepiej teren wystarczyło na końcu błędnej trasy asfaltem dojechać do metry i zostać sklasyfikowanym bez większej straty. Na filmach z dystansu FAN już widać że nieszczęśliwy rozjazd został naprawiony rozwieszoną biało czerwoną wstążką.
Film z tym ujęciem 9:40 minuta: https://www.youtube.com/watch?time_cont ... aa0s4GoqdI

xprojekt

Postautor: xprojekt » 10 kwie 2019, 17:10

Zdjęcia oznakowania trasy i mapa

Rozjazd z mojej kamerki - Family.
https://www.facebook.com/groups/1090693 ... =bookmarks

Rozjazd z kamerki innego zawodnika - Fan.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater

Moja trasa ze strawy - błędny odcinek.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater

xprojekt

Postautor: xprojekt » 10 kwie 2019, 17:20

Podsumowując Chęciny.
Oznakowanie bardzo przeciętne.
Kończąc już dodam bardziej optymistycznie. Jechałem pierwszy raz w Chęcinach. Super podobała mi się różnorodność tej trasy. Trochę błotka, pisku super podjazdy i zjazdy. Techniczne odcinki które tylko zachęcały do walki o kolejne pozycje. Frekwencja i pogoda wzorowa:)
Pozdrawiam wszystkich i widzimy się w Daleszycach.

rambo

Postautor: rambo » 10 kwie 2019, 19:02

Witam, pozwolę sobie wtrącić kilka słówek bo wreszcie ktoś poza narzekaniem, podaje konkretną propozycję dla org, aby wreszcie zakończyć problem z oznakowaniem tras. Mam na myśli tu kolegę pope. Org musi zainwestować w nowe, strzałki i podczepiać na całej długości trasy. Jeśli trasa łączy się z inną oznaczać odpowiednimi kolorami, np. fan z masterem oznaczyć strzałkami, nie jak dotychczas tylko niebieskimi, ale również czerwonymi i sprawa powinna być zamknięta.

xprojekt

Postautor: xprojekt » 11 kwie 2019, 18:48

ir3n3usz pisze:Nie wiem skąd te niby problemy z oznakowaniem trasy. Przejechałem całą trasę Master w pierwszej ćwiartce klasyfikacji i nie miałem żadnego problemu ze znalezieniem właściwej drogi.
W mojej ocenie trasa była oznakowana prawidłowo, wystarczyło trochę się skupić.
Jedyna rzecz, której zabrakło to w niektórych miejscach powinny znaleźć się wykrzykniki, zwłaszcza przy Stokówce. A na 29km był na środku drogi bardzo duży dół przez kogoś wykopany. Nie był w żaden sposób oznakowany, a był na końcu zjazdu. Ledwo wyratowałem się przed dachowaniem.

Wystarczy tylko zobaczyć zdjęcia które wcześniej podesłałem. Pierwsi kończyliśmy dystans Family. Na zdjęciu jest minutę przed metą ostatni rozjazd z dwoma możliwymi. Kierunkiem do mety zaś drugi na sam dół do drogi, czyli bledną trasa. Patrząc po śladach intuicyjnie wybrałem ten zjazd w lewo. Kosztowało nie 10 minut straty. Rozjazd minutę przed metą jadąc na 29 pozycji ukończyłem na 67.
Umieściłem drugie zdjęcie z dystansu Fan i Master gdzie już ten zjazd był odgrodzony biało czerwoną taśmą. Stąd nie wszyscy błądzili na trasie.

Zima, przygotowania, ostre trenowanie, inwestowanie w sprzęt, opłata za zawody w końcu niemałe dystanse do pokonania by znaleźć się na tych zawodach.
Proszę organizatorzy przyłóżcie się trochę lub choć oczekuję odpowiedzi na nasze zastrzeżenia.

Marcin1916

Postautor: Marcin1916 » 12 kwie 2019, 5:55

Jechałem dystans masters. Kilka kilometrów po 2 bufecie, podejżdzając singlem miało się do wyboru 2 drogi. W prawo (oznaczona niebieskimi strzałkami) i w lewo (oznaczona pomarańczowymi). Właściwą drogą była droga w prawo. Pojechałem prawidłowo głównie dlatego, że wracała grupa zawodników która wybrała drogę w lewo i jak się okazało był to zły wybór. Niby prowadząca mówiła, że najpierw jedziemy niebieskimi strzałkami, po rozjeździe pomarańczowymi, a wracając na trasę wspólną Fan/Master znów niebieskimi. Serio po przejechaniu 45 km, jadąc na dużym zmęczeniu, mam się zastanawiać czy to już jest wspólny odcinek czy nie i zgadywać jaki kierunek jazdy wybrać? To nie jest jazda na orientację, chyba że o czymś nie wiem. Trasa mega wymagająca i satysfakcjonująca, ale historie z oznaczeniem zdarzają się notorycznie, a organizator nic sobie z tego nie robi. Także temat do szybkiej poprawy.

melon-xxl

Postautor: melon-xxl » 13 kwie 2019, 19:43

xprojekt jechałem tuz za toba liczyłem na mały finisz do mety
a ty mi zjechałes w lewo i lipa choć jeszcze przed metą jednego
kolesia przegoniłem ...

phpbb 3.1 themes

Wróć do „Sezon 2019”