Generalka CrossRun 2017

Tomq74

Generalka CrossRun 2017

Postautor: Tomq74 » 11 lut 2017, 18:00

Witam.
Zagłębiając się lekturę regulaminu na ten sezon mam kilka przemyśleń związanych z tematem klasyfikacji generalnej.
Jest grupa zawodników którzy przygotowują się mocno do tego sezonu jak ja miedzy innymi układając sobie kalendarz i cały sezon startowy pod CrossRuna.
O ile sam kalendarz startów , ich ilość i lokalizacje motywują potężnie to kwestia generalki wygląda delikatnie mówiąc słabo.

Mamy łącznie 11 startów z czego liczymy 6!!! Na prawdę nie rozumiem dlaczego tak mało , natomiast wiem jakie są tego skutki bo już dwa sezony CrossRuna przetrwałem i różne opinie słyszałem na ten temat wśród zawodników. Wynika z tego ze elita może sobie odpuścić połowę startów bo po co się przemęczać co już miało miejsce wcześniej a co gorsze można wtedy wystartować na drugim dystansie dla zabawy i popsuć krew zawodnikom tam walczącym o swoje dobre miejsca.

Dobrze że jest chociaż wzmianka że nie można zrobić dwóch generalek jednocześnie bo było by to możliwe i na bank by się ktoś taki znalazł.
Walka w generalce przez cały sezon to potężne nastawienie psychiczne i kondycyjne na walkę ze swoimi rywalami bez względu na to czy masz minute czy godzinę straty do lidera. Aktualnie wygląda na to że po 6 lub 7 edycjach będą zawodnicy ścigający się sami ze sobą bo będzie wszystko poukładane. Automatycznie motywacja spada do zera aż się nie chce startować.

Słyszałem już opinie...to nie F1 żeby liczyć wszystkie starty...a jak będę miał impreze to mi przepadnie....albo że nie mogę tylu sobót mieć wolnych w robocie i mi przepadnie.... za gorąco , za wysoko to nie startuje a i tak się załape bo mogę odpuścić...

Szczerze? Normalnie żal...Ja rozumiem że to małe lokalne wyścigi ale chociaż troszkę więcej profesjonalizmu powinno być. Możliwość walki w generalce "PRZEZ CAŁY SEZON" aż do finału jest bezcenna...tak jak w innych dyscyplinach sportowych zresztą jest.

Ci co maja zamiar wystartować w kilku edycjach to i tak wystartują w kilku a Ci co mają zamiar zrobić całość to zrobią całość bez względu na regulamin nawet tak nie korzystny jak aktualny ale niesmak pozostanie. Kto nadrobi sobie przewagę to i tak będzie mógł odpuścić część startów .

Jeszcze jest czas na zmiany bo sezon nie wystartował więc prosił bym Maziego o przemyślenie tematu. Myślę ze wersja 9 z 11 ( zespoówka tak ma) była by do zaakceptowania przez większość chodź wszyscy wiemy ze powinno to być 11 z 11 jak w każdej innej dyscyplinie i generalce. Walczmy fair-play od początku do końca ...

Korzystając z okazji chciałbym zapytać czy podtrzymując dobrą tradycje możemy liczyć na jakąś fajną koszulkę "firmową" na finale? ...a może pakiet "premium" ?..było by miło :D

Pozdrawiam i do zobaczenia w Chęcinach. Tomasz Bastrzyk

BIG MAZI

Re: Generalka CrossRun 2017

Postautor: BIG MAZI » 16 lut 2017, 17:30

Zacznę od końca. Coś fajnego na pewno będzie. Co? Jeszcze nie wiem. A od czego to zależy - zgadnij.
W kwestii klasyfikacji. To że jest 6 z 10 (Bieg Powstańców co prawda liczy się do klasyfikacji, ale to bardziej jako dodatek)? chyba jest to jedyny cykl w Polsce gdzie jest tak dużo edycji.
Nie każdy jest w stanie wszystkie przebiec z różnych powodów, a nie o to chodzi by wyłonić najlepszych z kilku którzy przebiegną wszystkie. Ale chodzi o to by na pudle byli rzeczywiście najlepsi.
Nie organizuję tych biegów z myślą o wyczynie a bardziej z myślą o amatorach biegania którzy traktują udział w naszym cyklu bardziej jako spotkanie z przyrodą i spotkanie z przygodą niż jako czystą walkę o wynik. W kwestii klasyfikacji full, to myślę że warto to przemyśleć. Ale raczej będzie to klasyfikacja za 10 edycji i przynajmniej w tym roku tylko OPEN. Jeżeli by robić za 11 to byśmy się ograniczyli tylko do tych co już byli na biegu w Mostkach.
Wiele można by jeszcze zrobić ale każdy dodatkowy element to są jednak koszty. Biegi terenowe nie są tak medialne jak uliczne (ale ja asfaltu nie zrobię!) i ciężko o sponsorów. Szczególnie w Świętokrzyskim. O ile na rowery (dzięki wieloletniej pracy), gdzie już mamy wypracowaną Markę, zdobywamy sponsorów a i z Gmin łatwiej zdobyć fundusze.
To w biegach trzeba będzie, pewnie jeszcze poczekać kilka lat.
Im ciężej tym przyjemniej

Pasiu

Postautor: Pasiu » 20 mar 2017, 11:08

Witam wszystkich. Jestem tu nowy, pierwszy raz w Waszej imprezie pobiegłem w styczniu w Mostkach i tak mi się spodobało, że zapisałem się już na kolejne biegi.
Co prawda od ładnych paru lat mieszkam pod Warszawą ale od urodzenia przez ponad trzydzieści mieszkałem w Skarżysku i jak to mawiają "ciągnie wilka do lasu" :)
Pozwolę sobie tutaj przedstawić mój punkt widzenia zdecydowanie odmienny od kolegi Tomq74.
10 edycji w sezonie to bardzo dużo (biegu w Mostkach nie liczę, poza tym w styczniu i tak jest martwy sezon więc super, że ktoś wpadł na taki pomysł).
Wymóg ukończenia wszystkich czy prawie wszystkich biegów niejako z automatu bardzo by zawęził krąg osób liczonych w generalce i mogło by się okazać, że wygrywa nie ten najszybszy ale ten z najlepszą frekwencją a chyba nie o to chodzi.
Nie każdy chce/może podporządkować cały kalendarz biegowy pod jeden cykl imprez. Od razu przepraszam ale są też inne fajne biegi :) Pomijam tu już kwestie, że na bieganiu świat się nie kończy. Otwartym oczywiście pozostaje pytanie czy organizatorom bardziej zależy na masowym charakterze organizowanych biegów czy też organizacji zawodów dla wąskiej grupy zapaleńców podporządkowujących wszystko tej imprezie.
Może się mylę ale to chyba jednak impreza dla biegaczy amatorów a nie diamentowa liga :)
W moim przypadku akurat zapis o uwzględnianiu 6 biegów podziałał motywująco i przynajmniej w tylu wystąpię chociaż już 6 ciężko było upchnąć w grafiku. Gdyby było to 10 to pewnie bym pobiegł w Mostkach i może jeszcze gdzieś przy okazji będąc w rodzinnych stronach i tyle.
Nie bardzo też rozumiem zarzutu, że w połowie cyklu już wszystko wiadomo? Przecież uwzględniane są najlepsze wyniki ze wszystkich biegów więc do samego końca jeśli ktoś chce to może poprawić swoją pozycję.
Na koniec taki pomysł - osoby, które pobiegną we wszystkich częściach cyklu można np. uhonorować jakąś dodatkową nagrodą czy dyplomem a nawet jakąś tylko dla nich dodatkową klasyfikację zrobić ale to już jak wspomniał przedmówca dodatkowe koszty.
Pozdrawiam wszystkich.
Mirek

płomyk

Postautor: płomyk » 21 paź 2018, 11:32

kazdy bieg jest super

phpbb 3.1 themes

Wróć do „Sezon 2017”