Miedziana góra - wrażenia po maratonie

adriansocho

Miedziana góra - wrażenia po maratonie

Postautor: adriansocho » 22 maja 2017, 7:23

Nie było źle. Powiem więcej - było całkiem całkiem! A dokładnie - wyszła bardzo fajna mieszanka odcinków pokonywanych powoli (błota i trudne miejsca) oraz zjazdów-podjazdów. Jak dla mnie jedna z lepszych tras! Szanowni Państwo organizatorzy, tak trzymać!
Adrian Socho
Drużyna MyBike.pl Blog drużyny

kantele

Re: Miedziana góra - wrażenia po maratonie

Postautor: kantele » 22 maja 2017, 7:48

Super trasa, pogoda marzenie :) Tylko wynik niezadowalający ale jak się jeździ jak d... wołowa to już tak niestety jest ;)
Uchetałam się w pierwszej połowie na błocie ale druga połowa to było po prostu marzenie :)
Pozdrowienia :)

pakulsia

Postautor: pakulsia » 22 maja 2017, 8:21

Wszystko było super ! Tylko można by dekoracje usprawnić :) bo 2h czekania to troszkę za dużo, a do domu trzeba jeszcze wrócić....

Marcin1916

Postautor: Marcin1916 » 22 maja 2017, 11:29

Jak dla mnie trasa bardzo fajna. Było gdzie się zmęczyć:) Jedyne uwagi mam do ułożenia początku trasy. Jaki jest sens wpuszczać 250 osób w wąską ścieżkę? Korki tak naprawdę były obecne do około 12 km. Start z drugiej połowy sektora w pewnym sensie wypaczał wynik, gdyż na przebijanie się do przodu traciło się dużo czasu, a długimi fragmentami nie było gdzie wyprzedzić. Poza tym maraton miodny.

adriansocho

Postautor: adriansocho » 22 maja 2017, 13:14

Każdy z zawodników wskaże ten początek jako najgorszą rzecz w związku z tym maratonem, domyślam się, że organizatorzy wiedzą o tym. Dużo fajniej byłoby dać w tym miejscu 150-metrowy podjazd i sprawa zagęszczenia na trasie zaraz by się rozwiązała :) A poza tym, moja drużyna ma w zwyczaju publikować krótką relację z tych wyścigów, na których nam poszło choć trochę dobrze, jeśli ktoś chętny, to zapraszam tutaj.
Adrian Socho
Drużyna MyBike.pl Blog drużyny

Krysia

Postautor: Krysia » 22 maja 2017, 14:06

Chociaż na początku na tym błocie nie zapowiadało się, to w sumie trasa była bardzo przyjemna. Dużo fajnych, szybkich zjazdów. Ja niestety przebiłam oponę (bez dętki) i z tego, co wiem, to w tym miejscu sporo osób miało kapcia. Ja wiem, że mtb i w ogóle, ale nie dało się coś z tymi potłuczonymi szybami zrobić, albo wyznaczyć objazd dookoła nich (po szybkim zjeździe było mało czasu na reakcję na widok tego szkła). Bardzo podobało mi się to, że w sumie to chyba podjazdy były bardzo równo rozłożone - chyba pod tym względem było przyjemniej, niż w Chęcinach, gdzie po łatwych dwóch pętlach ostatnia ćwiartka była baardzo ciężka.
Jeszcze raz polecam wszystkim dystans Master: nie ma problemu z korkami ;)

h@brovnick

Postautor: h@brovnick » 22 maja 2017, 17:07

adriansocho pisze:Każdy z zawodników wskaże ten początek jako najgorszą rzecz w związku z tym maratonem, domyślam się, że organizatorzy wiedzą o tym. Dużo fajniej byłoby dać w tym miejscu 150-metrowy podjazd i sprawa zagęszczenia na trasie zaraz by się rozwiązała :)

No rzeczywiście trochę niefortunnie wyszło z tym początkiem, wjechaliśmy do lasu a tam korek z powodu... 3m błota... bywa. Rozwiązaniem była by szersza trasa lub ewentualnie puszczanie zawodników z fan w dwóch turach, najpierw 1 sektor a za 1-2 minuty reszta. Co do reszty trasy, po przebrnięciu przez błota i koleiny wyszedł spoko maratonik, zjazdów i podjazdów nie zabrakło 8-)
A skoro już poruszyłem temat sektorów to przydałoby się powiększyć trochę miejsce dla zawodników bo był problem ze zmieszczeniem wszystkich z listy w wyznaczonym przez organizatora obszarze. Myślę, że te dodatkowe 10-15m wystarczy.

Ratownik

Postautor: Ratownik » 22 maja 2017, 18:05

Krysia pisze:Chociaż na początku na tym błocie nie zapowiadało się, to w sumie trasa była bardzo przyjemna. Dużo fajnych, szybkich zjazdów. Ja niestety przebiłam oponę (bez dętki) i z tego, co wiem, to w tym miejscu sporo osób miało kapcia. Ja wiem, że mtb i w ogóle, ale nie dało się coś z tymi potłuczonymi szybami zrobić, albo wyznaczyć objazd dookoła )

Krysiu, najprawdopodobniej nikt z ORG o tym nie wiedział, zawsze jak widzicie takie coś proszę o info na numer alarmowy lub do biura. Nawet w trakcie jesteśmy w stanie zainterweniować i oznaczyć niebezpieczne miejsce.

Słoń

Postautor: Słoń » 23 maja 2017, 16:59

Fantastyczna trasa, miałem to szczęście, że jechałem ją 2 razy ;) A tak na poważnie to mam nadzieję, że Miedziana już na stałe zagości w kalendarzu ŚLR. Brawo dla GIT-a :D
A i pogoda tym razem nie spłatała psikusa i była idealna do ścigania. Co do błota, to chyba nasiano "trochę" paniki na forum i facebooku ... sam się na to złapałem ;) ... jego ilość nie przekraczała świętokrzyski standardów i niemal wszytko było do zrobienia z siodła. Stąd mam apel na przyszłość, jak już wrzucacie foty lub opisujecie stan trasy to podawajcie ich datę aktualności ... czasami 1-2 dni dobrej pogody i już wszytko wygląda inaczej. Serdeczne dzięki Koledze z "Pod Bartkiem" za film i jego "metadane" ... na jego podstawie podjąłem decyzję o wyborze opon i była to decyzja słuszna :)
Z drugiej strony "dzięki" błotu pierwsza część trasy zapadła w pamięć ... jak by było sucho to byłby przejazd pierwszych 13km bez historii ;)

Podsumowują było rewelacyjnie ... ekstra trasa, super pogoda, wyniki on-line ;) ... jedyny minus organizacyjny, to przyjeżdzając 25 w open na Master jako posiłek regeneracyjny zaproponowano mi suchy makaron ... sos wyszedł :? :evil:

mat230491

Postautor: mat230491 » 23 maja 2017, 21:36

Ciesze się że pomogłem. Z Mojej strony to tylko 1 uwaga na rozbieg, który się zakorkował na końcu asfaltu....

phpbb 3.1 themes

Wróć do „Sezon 2017”