Miedziana Góra

Słoń

Miedziana Góra

Postautor: Słoń » 08 maja 2017, 9:31

To Org poszedł na maksa ... ponad 2100 w górę i 88 km na Masterze to chyba rekord ŚLR ... oj, będzie się działo :D Biorąc pod uwagę charakterystykę tras w świętokrzyskim - interwalowo nonstop w górę i w dół bez chwili wytchnienia - to wyścig wygląda na jeden z najcięższych w sezonie i ma szansą pobić na głowę "prawdziwe" góry.

Jako, że Miedziana to całkowicie nowa miejscówka, mam pytanie do znających okolicę. Jaka jest charakterystyka tej trasy (głównie chodzi mi rodzaj podłoża), coś bardziej twardego i suchego jak Chęciny lub Nowiny, czy też podmokłe i wilgotne ścieżki jak w Daleszycach? Biorąc pod uwagę obecną i zapowiadaną aurę to czy trzeba się nastawiać na taplanie w błocie, czy jest szansa, że w ciągu tygodnia wszytko zdąży podeschnąć?

I jeszcze pytanie do Orgów o długość, w opisie jest 88 km, a z GPX wynika, że niecałe 83km ... niby to tylko 5 ale przy tym dystansie robi różnicę ;) ?

martinwu

Re: Miedziana Góra

Postautor: martinwu » 08 maja 2017, 10:14

rejony Sufragańca to tereny podmokłe, teraz jeszcze trochę dolało to trzeba się nastawić na rzeźnię w błocie ;). Na FB org. wyjaśniał, że master to 83 km.

mat230491

Postautor: mat230491 » 09 maja 2017, 6:04

Start 1-8 km nie znany dla mnie. Ale z taką pogoda pewnie bagno.
8-11 km szuter pod górkę.
11 - 15 nie znam terenu
15 - 17 ubita droga
17 - 22 nie znam terenu
22 -23 szuter. przejazd pod torami nie znany dla mnie.
23 - 25 asfalt ze stromym zjazdem na krzyżówkę dróg asfaltowych [szczególna uwaga tu }.
25 - 26 nie podjeżdżałem od tej strony.
26 - 27 prawdopodobnie zjazd po trasie dh
27 - 28 podjazd droga leśna9 wycinka w tym miejscu.
28 - 29 zjazd i droga prosta liczne kałuże. o każdej porze roku. (droga leśna, prawdopodobnie uczęszczana przez leśników )
29 - 30,5 długi podjazd droga leśna.
30,5- 31 stromy zjazd z koleinami po wodzie.
31 - 31,5 zjazd szutrem przecinamy asfalt.
31,5 - 32,5 trawa podjazd pod wyciąg w tumlinie.
32,5 - 34 nie znana mi trasa ale raczej ścieżka leśna.
34 - 35 techniczny stromy podjazd z duża ilością kamieni
35 - 36 zjazd z góry droga leśna końcówka kilka metrów stromego podjazdu.
36 - 37 zjazd z powymywanymi kamieniami.
37 - meta nie znam.

Opis w większości z jazdy zeszłorocznej. mogło się coś zmienić. na moej przeważać będą drogi leśna ściółka, drogi ubite leśne.

chciałem zrobić objazd trasy z kamerką. ale z tego co wrzucają inni to pierwsze KM to jedno wielkie błoto teraz. tak więc nie am co nagrywać. czekamy na słońce :)

s_krzycho

Postautor: s_krzycho » 09 maja 2017, 7:34

Krótkie info z objazdu części trasy w dniu 6 maja, do ok. 25 km. Bardzo, bardzo dużo wody i wszystkiego, co się z tym wiąże :lol: W lasach, od strony Sosnowicy dodatkowo dużo śladów po wycince drzew i pracy bardzo ciężkiego sprzętu transportowego :lol: . I na tym chyba zakończę :roll: Oby przez cały następny tydzień nie padało.

browar97

Postautor: browar97 » 15 maja 2017, 11:19

Potwierdzam to co kolega powyżej, wczoraj robiłem objazdówke 14-05-2017 trasy Family- trasa nie wymagajaca pod wzgledem przewyższeń czy długości ale ciężka ze względu na ilość wody oraz błota ( po przejeździe za tzw Duży most, nie mówie o rzece pod mostem) w okolicach góry Kamień przed wjazdem na pożarówke(biała długa prosta z podjazdem przez las Kostomłory-Zagnańsk) duże ilości wody i błota (kałuże ok 10m- jak ktoś ma przypadkiem na objazdówce łopate wystarczy przekopać rowek 2m i po robocie :lol: ) okolice sosnowicy tez dużo wody, głębokie koleiny. Trasa pod względem krajobrazów i natury najlepsza jak do tej pory- woda była jest i będzie maraton to nie przedszkole trasa do przejechania każdy kto wróci na mete będzie zadowolony ;) warto pojechać trasa super :D

Borgeusz

Postautor: Borgeusz » 16 maja 2017, 12:08

Tak wszystko ok tylko na Fanie pierwsze 10 może 12 km to z buta a rower na plecach, błoto i pół metrowe koleiny po sprzęcie ciężkim zalane wodą, i kupa gałęzi po ścinkach drzew, a co jakiś czas to i drzewo na trasie. Pozostała część trasy bardzo udana i ciekawa.

Słoń

Postautor: Słoń » 18 maja 2017, 5:48

Patrzę na zdjęcia i komentarze na Facebooku i wygląda na to, że znaczna część trasy dosłownie płynie. Org zawsze bardzo aktywny przed zawodami tym razem milczy ... żadnych zdjęć i komentarzy :cry:
Podobnie jak w przypadku Daleszyc, mam prośbę o realną weryfikację trasy i jej ewentualną korektę oraz rzeczowe ino o jej stanie. Nie straszne nam błoto ale nie po ośki ani też jazda w strumieniach :D

bombo

Postautor: bombo » 18 maja 2017, 19:08

Jutro planuje objazd trasy :?: wieczorkiem postaram się podzielić wrażeniami ;) chyba żebym :?: :lol:

shiwu

Postautor: shiwu » 19 maja 2017, 7:36

bombo pisze:Jutro planuje objazd trasy :?: wieczorkiem postaram się podzielić wrażeniami ;) chyba żebym :?: :lol:

Czekamy w takim razie na wieści z trasy. Borgeusz twierdzi, że pierwsze 10 może 12 kilometrów to będzie duże błoto. Kkomentarz jest sprzed trzech dni (16 maja), jednak dość długo nie pada i temperatura powietrza jest ostatnio około 20 stopni. Zakładam, że część wody odparuje i może nie będzie tak strasznie. Błoto mi nie straszne, ale bagno po pachwiny to już zupełnie inna sprawa.

mat230491 super że poświeciłeś czas na szczegółowe opisanie z uwzględnieniem kilometrów.

Czekamy na info od kolegów bikerów, którzy tu zaglądają a zrobią dzisiaj lub może jeszcze jutro objazd trasy. Liczymy na kolejne wieści z trasy, dla mnie w szczególności istotne jest dowiedzieć się co faktycznie jest teraz na pierwszych 10 km.

Słoń

Postautor: Słoń » 19 maja 2017, 10:03

Tak sobie jeszcze patrzę na profil trasy i te pierwsze 10-12km to cztery dość sztywne podjazdy i zjazdy ... jak wiadomo woda nie zbiera się na pochyłym ;) Czyli woda co najwyżej będzie stała "tylko" w obniżeniach pomiędzy górkami a wtedy z ewentualnego buta to już nie 12km tylko znacznie mniej. Oczywiście istotna jest głębokość i możliwość ewentualnego obejścia bokiem, bo ze zdjęć to wygląda nie ciekawie. Samo błoto to już na nie straszne :)

Zniecierpliowścią czekam na dzisiajsze wieści z trasy :D

phpbb 3.1 themes

Wróć do „Sezon 2017”