Po Chęcinach 2017

MTBiker

Re: Po Chęcinach 2017

Postautor: MTBiker » 04 kwie 2017, 10:09

Jeszcze raz i do wszystkich którzy nie za bardzo rozumieją - tak, wiem kto (a może zgodnie z jasnie panującą nam retoryką - jaki sort rowerzysty) jeździ w PB i Mazoviach i nie oczekuję, że "lemmingów" się puści na karkołomne trasy.
Jak już mowa o PB, to nie można pominąc faktu, że w Masterze pozamiatał Truszczyński, pozamiatał z przewagą 8 minut na drugim. W PB tez zwycieżył, ale już z kilkusekundową, więc tam w czołówce aż takie ogórki znowu nie jeżdżą.

Czego oczekuję - że ktoś wreszcie się weźmie za porządne zorganizowanie zawodów. Był płacz kilka lat temu, że PB wchodzi "na naszą ziemie" z "Koroną Świętokrzyską".
Nawet Mazi narzekał, że mu trasy kradną, że tak nie można itp. A dlaczego nie można? Przecież po jego własności nie jeżdżą.

W zeszłym roku Cyklokarpaty pojechały w Sandomierzu idealnie tym samym śladem do SLR w 2015r. W trasie różnicy nie było, ale w organizacji - zajebista.
Odbierasz numer, pakiet naklejek, naklejkę z profilem i bufetami, wynik chwilę po przejechaniu mety, jedzenie jak wszedzie, 4 karchery do umycia roweru (wtopa była, bo nie były podłaczone do prądu przez kilka chwil).

I co?? I nic się nie stało, oprócz tego, że żałuję, ze na Cyklokarpaty mam zawsze ponad 200km a nie 100 jak do Sandomierza.

Zrobili zawody na identycznej trasie, z zajebistą organizacją. Gdybym miał wybierać CykloKarpaty a SLR na tym samym terenie, wybrałbym CykloKarpaty za tzw. background.

Jeszcze raz: albo SLR się wezmą do roboty, albo ich za kilka lat ktoś pozamiata, bo na ich ziemi wejdzie, rozepchnie się łokciami i zorganizuje porządny Tour.

Gdzie wszystkie dystanse będą startować ze sobą razem, bo będzie lepszy sprzęt który ogarnia jednoczesny start 500-600 osób na 3-4 dystansach.
Gdzie będą sektory, z których wszyscy pojadą z równymi sobie i nie będzie problemu dublowanych lub dochodzonych zawodników słabszych lub z krótszego dystansu.
Gdzie wynik będzie online i nie wrózony z fusów lub podawany z jakiegoś odcinak trasy.
Gdzie nagrodą będą rękawiczki/bidon/odzywki, skuwacz, lampka rowerowa za 20pln a nie niechciane w sklepie spady z półki jak np. druciana opona miejska 26x1,75 lub buty męskie buty 48 model 1998 na dystansie Family kobiet.

PS. Nie wiem jak w tym roku podium wygląda, ale honorowanie zwycięzców na obdrapanym czymś, co ostatni retusz graficzny widziało podczas wytwarzania tegoż sprzetu jest słabą wizytówką puszczaną w świat.

Piotr UKS

Postautor: Piotr UKS » 04 kwie 2017, 11:05

Witam serdecznie :)

Family w tym roku było na prawdę fantastyczne pod względem walorów, trasy i przewyższeń. Jednakże jadąc w 2/3 grupie na 18,5 km jakiś dowcipniś urwał strzałki na rozjeździe i przewiesił biało-czerwoną( ostrzegawczą) taśmę w taki sposób, że gdyby nie gość z garminem wszyscy pojechali by źle i nadrobili po 6-8 km~. Dziwne bo nikt z czołówki się nie machnął ale takie uroki. Jedynie dekoracje mogłyby być wcześniej bo w przypadku przyjezdnych takich jak my dojazd w obie strony to 4h, meta przekroczona o 13 a dekoracja bodaj o 16~.

Pozdrawiam

cywil

Postautor: cywil » 04 kwie 2017, 13:48

Szkoda, że organizator stanął na wysokości zadania i nie usunął oznaczeń trasy z sobotnich zawodów, co zmyliło wielu zawodników i wypaczyło końcowe wyniki.

mrc

Postautor: mrc » 04 kwie 2017, 14:56

MTBIKER napisał:[
"Jak już mowa o PB, to nie można pominąc faktu, że w Masterze pozamiatał Truszczyński, pozamiatał z przewagą 8 minut na drugim. W PB tez zwycieżył, ale już z kilkusekundową, więc tam w czołówce aż takie ogórki znowu nie jeżdżą."

A jakby kolega Truszczynski pojechał na cyklokarpaty to by go pozamiatał Janowski (romet) bo on konczy minimum 30 min od 2-go a czołówka jest ta sama co w Checinach. Ciekaw jestem jak ci co tak sie spręzają tutaj wygladaliby np po giga w Kluszkowcach

Seyboth

Postautor: Seyboth » 04 kwie 2017, 17:18

MTBiker pisze:Jeszcze raz i do wszystkich którzy nie za bardzo rozumieją - tak, wiem kto (a może zgodnie z jasnie panującą nam retoryką - jaki sort rowerzysty) jeździ w PB i Mazoviach i nie oczekuję, że "lemmingów" się puści na karkołomne trasy.
Jak już mowa o PB, to nie można pominąc faktu, że w Masterze pozamiatał Truszczyński, pozamiatał z przewagą 8 minut na drugim. W PB tez zwycieżył, ale już z kilkusekundową, więc tam w czołówce aż takie ogórki znowu nie jeżdżą.

Czego oczekuję - że ktoś wreszcie się weźmie za porządne zorganizowanie zawodów. Był płacz kilka lat temu, że PB wchodzi "na naszą ziemie" z "Koroną Świętokrzyską".
Nawet Mazi narzekał, że mu trasy kradną, że tak nie można itp. A dlaczego nie można? Przecież po jego własności nie jeżdżą.

W zeszłym roku Cyklokarpaty pojechały w Sandomierzu idealnie tym samym śladem do SLR w 2015r. W trasie różnicy nie było, ale w organizacji - zajebista.
Odbierasz numer, pakiet naklejek, naklejkę z profilem i bufetami, wynik chwilę po przejechaniu mety, jedzenie jak wszedzie, 4 karchery do umycia roweru (wtopa była, bo nie były podłaczone do prądu przez kilka chwil).

I co?? I nic się nie stało, oprócz tego, że żałuję, ze na Cyklokarpaty mam zawsze ponad 200km a nie 100 jak do Sandomierza.

Zrobili zawody na identycznej trasie, z zajebistą organizacją. Gdybym miał wybierać CykloKarpaty a SLR na tym samym terenie, wybrałbym CykloKarpaty za tzw. background.

Jeszcze raz: albo SLR się wezmą do roboty, albo ich za kilka lat ktoś pozamiata, bo na ich ziemi wejdzie, rozepchnie się łokciami i zorganizuje porządny Tour.

Gdzie wszystkie dystanse będą startować ze sobą razem, bo będzie lepszy sprzęt który ogarnia jednoczesny start 500-600 osób na 3-4 dystansach.
Gdzie będą sektory, z których wszyscy pojadą z równymi sobie i nie będzie problemu dublowanych lub dochodzonych zawodników słabszych lub z krótszego dystansu.
Gdzie wynik będzie online i nie wrózony z fusów lub podawany z jakiegoś odcinak trasy.
Gdzie nagrodą będą rękawiczki/bidon/odzywki, skuwacz, lampka rowerowa za 20pln a nie niechciane w sklepie spady z półki jak np. druciana opona miejska 26x1,75 lub buty męskie buty 48 model 1998 na dystansie Family kobiet.

PS. Nie wiem jak w tym roku podium wygląda, ale honorowanie zwycięzców na obdrapanym czymś, co ostatni retusz graficzny widziało podczas wytwarzania tegoż sprzetu jest słabą wizytówką puszczaną w świat.

Dobrze piszesz...
Strach pomyśleć co napiszą Goście z BikeBoard-a (startowało chyba ze 3) ;-)
Dziwi mnie natomiast dlaczego nikt z Orgów nie pisze nic - może trochę uspokoiłoby atmosferę określenie horyzontu czasowego oczekiwania na wyniki gdzieś konkretniej w najbliższej pięciolatce ;)
Piszą za to nowi Forumowicze - forum wreszcie "ożyło" !!! ;)
Napisałbym tylko jeszcze jedno - jak archiwalny sprzęt "po Golonce" (do losowania czasów przejazdów) nie będzie wymieniony, to wypadnie zmienić nazwę cyklu na "RETRObikes..." ;)
Skrót to najdłuższa droga między dwoma punktami

ktone

Postautor: ktone » 04 kwie 2017, 17:49

Chłopaki z bikeboard jeżdżą od kilku lat, nie wiem czy konkretnie te osoby, ale regularnie widuję ich charakterystyczne koszulki :)

Słoń

Postautor: Słoń » 04 kwie 2017, 18:51

Miałem już nie pisać ale jednak ;) ... myślę, że jedyny istotny problem ŚLR to pomiar czasu i publikacja wyników. Wiele można wybaczyć ale ten pomiar to jak "dzień świstaka" powtarza się co sezon. Nie rozumiem dlaczego do tej pory nie wyciągnięto wniosków :twisted: Czy musi to oznaczać wzrost wpisowego? Myślę, że nie koniecznie, Cyklo jest tańsze a pomiar ma satysfakcjonującym poziomie. Podobnie Bike Maraton, koszt podobny a pomiar czasu i wyniki bez większych zarzutów.

mat230491

Postautor: mat230491 » 04 kwie 2017, 19:44

Mówicie że Poland bike wchodzi mazovia wchodzi cyklokarpaty wchodzą do świętokrzyskiego. Taki maraton kosztuje i nie pisze tu o wpisowych sponsorach. Poland Bike czy mazovia woła za organizacje w Gminie maratonu potężne pieniądze ( Taką kase mogą wyłożyć Nowiny czy Sandomierz. Za to mazi organizuje za 1/3 tego albo może i połowę... przez co nie dysponuje takimi finansami jak cała reszta.

elteha

Postautor: elteha » 04 kwie 2017, 22:12

MTBiker pisze:Gdzie wszystkie dystanse będą startować ze sobą razem, bo będzie lepszy sprzęt który ogarnia jednoczesny start 500-600 osób na 3-4 dystansach.

Akurat osobny i wcześniejszy start Mastera to jeden z głównych powodów, dla których wybrałem w tym roku MTBCross, a nie Cyklokarpaty - dlaczego mam startować razem z tłumem osób, które jadą zupełnie inny wyścig?

Słoń

Postautor: Słoń » 05 kwie 2017, 5:12

elteha pisze:
MTBiker pisze:Gdzie wszystkie dystanse będą startować ze sobą razem, bo będzie lepszy sprzęt który ogarnia jednoczesny start 500-600 osób na 3-4 dystansach.

Akurat osobny i wcześniejszy start Mastera to jeden z głównych powodów, dla których wybrałem w tym roku MTBCross, a nie Cyklokarpaty - dlaczego mam startować razem z tłumem osób, które jadą zupełnie inny wyścig?

Dokładnie ... rozdzielny start to właśnie był "sukces" Golonki :)

phpbb 3.1 themes

Wróć do „Sezon 2017”