Śmieci WSTYD !

Bart76

Śmieci WSTYD !

Postautor: Bart76 » 03 paź 2016, 5:54

Dziękuję organizatorom za fantastyczna przygodę 2016. Już czekam na kwiecień 2017.
Chciałbym jednak kilka słów o nas rowerzystach, kolarzach tak chyba brzmi dumniej...
Jako rowerzysta raczej końca stawki mam nieprzyjemność zobaczyć na trasie co zostawili ci lepsi kolarze i jak patrzę to jest mi wstyd! Śmieci, które zostawiamy w lesie opakowania z batonów, żeli i inne. Zachwycamy się pięknymi trasami a nie potrafimy ich uszanować. Zabranie opakowania nie stanowi wyzwania a masa nie zrobi różnicy w czasie na mecie.
Wszystkim śmieciarzom proponuję rozrzucanie syfu w Waszych salonach, garażach na waszych podwórkach a może u Waszych przyjaciół i znajomych, bach papierek na środek salon czy stać Was na taki heroizm ? W lesie jesteśmy gośćmi i zostawmy go w stanie nienaruszonym jego prawowitym mieszkańcom.

Jeszcze raz dzięki za piękny sezon.
Pozdrawiam
BB

kantele

Re: Śmieci WSTYD !

Postautor: kantele » 04 paź 2016, 9:11

Niestety, temat jest poruszany w zasadzie co maraton albo dwa ale trafia w pustkę. Ja nawet głupią skórkę od banana dowiozłam w kieszonce na metę, chociaż niby organiczna i by się rozłożyła a wyrzucanie opakowań po żelach czy batonach to jest w ogóle poniżej krytyki :(
Jak ktoś z domu wyniósł chamstwo i wieśniactwo to niestety tak już zostanie.
Marta

adriansocho

Postautor: adriansocho » 04 paź 2016, 10:28

Ja myślę, że sporym sukcesem jest to, że śmieci są wyrzucane poza strefami bufetów naprawdę sporadycznie, a ogół zawodników uważa "przypadkowe wypadnięcie skórki czy papierka" za coś, czego się nie powinno robić. Brawa dla większości za prawidłowe zachowanie, wielki minus dla tych, którzy powinni się wstydzić. Ja śmiecenie odbieram też jako wielką uciążliwość dla organizatora, gdyż to organizatorzy odpowiadają za stan trasy po wyścigu i wydaje mi się, że jeżeli gmina czy zarząd danego lasu czy terenu prywatnego będzie miał jakieś zastrzeżenia, to w kolejnym roku po prostu zgody na maraton nie wyda.
Adrian Socho
Drużyna MyBike.pl Blog drużyny

bekomo

Postautor: bekomo » 10 paź 2018, 17:05

ten temat do dziś jest wałkowany trochę lepiej jest co raku ale jednak ludzie nei szanuja

phpbb 3.1 themes

Wróć do „Sezon 2016”