ŚLR - co należy poprawić

Troll

ŚLR - co należy poprawić

Postautor: Troll » 28 cze 2016, 6:08

Wszyscy cenimy wkład pracy do zorganizowania cyklu.
Obok bezwzględnych atutów jak lokalizacje maratonów, atmosfera i perfekcyjne oznakowanie tras są jednak pewne rzeczy do poprawy.
Pomóżmy organizatorom zidentyfikować słabe miejsca - dopisujcie w ramach tego watku.
Dla przejrzystości proponuje każdy pomysł jako osobny wpis, żeby każdy mógł dopisać swoje spostrzeżenie, doświadczenie z innej serii w danym temacie.

Troll

WIĘCEJ SEKTORÓW

Postautor: Troll » 28 cze 2016, 6:13

Potrzebne jest więcej sektorów.
Stanie 1/2 h w upale, albo zimnie nie poprawia jakości zawodów.
Z kolei porządna rozgrzewka i start z końca powoduje przedzieranie się przez wszystkie zatory i stratę rzędu 5-10 min na mecie.
4 sektory to minimum, chociaż jakby na początek udało się z 2-4 + reszta też byłaby wyraźna poprawa.

Troll

WYNIKI

Postautor: Troll » 28 cze 2016, 6:18

Wyniki muszą być dostępne od razu. Wszystkie serie sobie z tym poradziły, więc tu nie ma usprawiedliwienia. Nawet w takim Skrzyszowie pod Tarnowem wszystko bylo od ręki i na wyświetlaczu, chociaż zorganizowali maraton pierwszy raz w zeszłym roku!
Nie umiecie sami - weźcie do tego zewn. firmę - jest ich dużo. Nawet jak wpisowe ma być o 10 zl droższe to każdy przeżyje - za dojazd płacimy po 100 zł, wiec te 10 więcej nikogo nie załamie. Brak wyników przez 2 dni mogą zniechęcić.

Troll

MYJKI

Postautor: Troll » 28 cze 2016, 6:21

Odwieczny problem szczególnie po błotnistych trasach. 2 myjki i 200 chętnych.
Propozycje rozwiązania:
- kupić/wynająć więcej Karcherow
- zrobić stanowiska z bieżącą wodą - nie każdy chce lac po łożyskach ciśnieniem
- dogadać się ze strażakami - widziałem kiedyś jak z wozu strażackiego polewano tym ich wielkim wężem - super bo w 3 sek rower umyty (czasami nawet myli po 2-3 naraz).

RAV76

Re: ŚLR - co należy poprawić

Postautor: RAV76 » 28 cze 2016, 21:24

Ja także jestem za wprowadzeniem sektorów startowych. Można by wtedy startować wszystkie dystanse o jednej godzinie, coś na podobieństwo innych zawodów tego typu.

maniek

Postautor: maniek » 29 cze 2016, 7:58

Mi się nasuwa jedynie taka myśl aby pojemnik do losowania wystawić dopiero w trakcie / po dekoracji master - dzięki czemu oszczędzi się czas na odczytywanie osób, którzy wrzucili kartki a pojechali do domu :)

Krysia

Postautor: Krysia » 29 cze 2016, 15:04

Jestem jednak za osobnym startem dystansów. A co do zmian, to mam nadzieję, że jednak się uda uniknąć kolejnych problemów z wynikami.

Seyboth

Postautor: Seyboth » 01 lip 2016, 15:37

Ponieważ "13" dobrze się kojarzy, to proponowałbym osobną klasyfikację - dla rowerów powyżej 13kg i/lub powyżej 13cm skoku amortyzatora. Coraz więcej też fat-bike-ów !

Zielone tło strzałek zmieniłbym na inny, jaskrawszy, a generalnie zdecydowanie odcinający się od zielonej barwy lasów i łąk. Na maratonie bardziej też rzucają się w oczy biało-czerwone taśmy wiszące po bokach niż granatowe - wiodące po trasie. Wolałbym odwrotnie.

Sektory są dobrym pomysłem - dodatkowo aby jechać z grupą zawodników "równych sobie" zachęcają do regularnych i liczniejszych startów w Lidze. Wspólny start powoduje, że szybki fan "grupowo" nie dogania mastera przepychając się dalej - wszyscy od początku jadą "swoim tempem" - zwłaszcza pod górę ;-)

Ze względu na zdarzające się z różnych powodów (zgłaszane chociażby po Piekoszowie) braki w oznakowaniu miejsc niebezpiecznych oraz lokalne "dywersje" proponowałbym zaznaczanie najbardziej niebezpiecznych miejsc na trasie również na mapkach umieszczanych na niniejszej stronie.
Skrót to najdłuższa droga między dwoma punktami

orzechori

Postautor: orzechori » 01 lip 2016, 18:22

Idac tym tokiem rozumowania to mozna jeszcze na rowery aluminiowe, stalowe, karbonowe, full, sztywne, duże kolo, male kolo, na zawodników ciężkich, lekkich itp itd ... można tak rozdrabniac w nieskończoność. Jeśli chodzi o sektory to cala frajda wskoczyć do pirwszego w takiej konfiguracji jak jest dotychczas. Uważam również że dotychczasowa surowość cyklu dodaje smaczku do zabawy.

Seyboth

Postautor: Seyboth » 02 lip 2016, 11:48

orzechori pisze:Idac tym tokiem rozumowania to mozna jeszcze na rowery aluminiowe, stalowe, karbonowe, full, sztywne, duże kolo, male kolo, na zawodników ciężkich, lekkich itp itd ... można tak rozdrabniac w nieskończoność. Jeśli chodzi o sektory to cala frajda wskoczyć do pirwszego w takiej konfiguracji jak jest dotychczas. Uważam również że dotychczasowa surowość cyklu dodaje smaczku do zabawy.

Rozszyfrowałeś mnie - chciałem bezkarnie wskoczyć do pierwszego sektora ;-)

Tyle OT. Każdy ma prawo do swojego zdania - tyle, że wątek ten ma zebrać opinie bądź większość tych zdań, a nie zawierać nakręcającą polemikę mądrali co można rozdrabniać w nieskończoność i jak bardzo. Nikomu nie każę iść tym tokiem ani nie zabraniam - pisz tu po prostu CO NALEŻY POPRAWIĆ Twoim zdaniem !

Oczywiście kameralność cyklu ma swoje zalety, w tym pewną "surowość", ale nie jestem przekonany że organizatorom zależy na jak najmniejszej liczbie uczestników...
Druga sprawa to bezpieczeństwo - narażone jest gdy family łączy się z najszybszą częścią fana, a potem najszybszy fan wjeżdża w najwolniejszą końcówkę mastera.
Skrót to najdłuższa droga między dwoma punktami

phpbb 3.1 themes

Wróć do „Sezon 2016”